Képzési ideje: 8 félév
Milyen ismeretekre van szükséged, ha szociálpedagógiát szeretnél tanulni? Tőlünk ezt is megtudhatod.:)
1. Társadalomtudományi alapismeretek: filozófia, etika, szakmai etika, társadalom és szociálpolitika, család-, szervezet, nevelésszociológia, település- és városszociológia, államjog, szociális jog, család-, gyermek- és ifjúságvédelem, közigazgatási alapismeretek, informatika.
2. Pszichológia: általános lélektan, fejlődéslélektan, személyiség-lélektan, szociálpszichológia, kommunikáció és konfliktuskezelés, játékpszichológia, önismeret és szociotréning, személyiségzavarok-, a tanácsadás pszichológiája,
3. Pedagógia: általános pedagógia, nevelés és oktatás elmélet, fejlesztőpedagógia, alternatív és reform pedagógia,gyógypedagógiai alapismeretek, a tanácsadás elmélete és gyakorlata, média-pedagógia.
4. Szociálpedagógia: bevezetés a szociális munka elméletébe és gyakorlatába,szociális munka egyénekkel és családokkal, pályaismeret, pályaválasztási tanácsadás, szociálpedagógia elmélete és módszertana, szabadidő pedagógia, szupervízió.
5. Gyakorlatok: szociális intézmények látogatása, megismerése, összefüggő terepgyakorlatok, szociálpedagógiai gyakorlat, szabadidő szervezés gyakorlat stb.
A szociálpedagógus tudása tehát rendkívül összetett, ismereteit több irányból, számos tudományterületről szerzi, amelyeket végül összeilleszt és alkalmaz a minél eredményesebb támogató szolgálat érdekében.
Íme néhány felsőoktatási intézmény, ahol szociális munkát, szociálpedagógiát oktatnak:
Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar
Kodolányi János Főiskola - Szociális Tanulmányok Tanszék
Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése